Новини

«Гриби мені снилися»: засновник Fungi Farm Ярослав Саловський провів екскурсію теплицями

Цікаві факти
Зараз шампіньйон вважають одним з найбільш активно культивованих грибів у світі. Одомашнили печериці, імовірно, в XVII столітті у Франції. Тоді скуштувати їх мали можливість лише знатні особи, які облаштовували спеціальні підвали для вирощення цих грибів.

В ті часи печериці були дуже дорогими, однак зараз кожен має можливість смакувати ці корисні гриби, вирощені українським виробником з дотриманням усіх санітарних норм.

Технологи Fungi Farm постійно вдосконалюють професійні вміння. Процеси вирощування печериць фахівці ферми вивчали на найкращих грибних підприємствах європейського та світового рівня.

Засновник ферми Ярослав Саловський розповідає, ідею створення підприємства почерпнув, коли був у Польщі.

– Почалося все з того, що купили 2 гектари землі. Для цього брали позику і так до нині її сплачуємо. В цій роботі задіяна вся наша сім'я: жінка, я та два сини. Як вирощують гриби свого часу мені показав поляк, після цього вони мені почали снитися, – каже Ярослав Саловський. – Поляк запропонував навчити мене, тож згодом я створив свою фірму. Він підказував, пояснював. Це технологія непроста. У вирощуванні грибів немає «забув» чи «потім». Якщо не ставитися до цієї роботи відповідально, то й результату хорошого не буде.

Особливо важливу роль у вирощуванні грибів відіграє чистота, додає Ярослав Саловський.

Він каже, для роботи на фермі застосовують лише найкраще обладнання.

– На виробництві має бути дуже чисто. Ми робимо пропарку теплиць, щоб не чіплялися грибні хвороби. Ніякої хімії, лише пропарка. Якщо на гриб капне щось, він не виросте, лише почорніє, – розповідає Ярослав Саловський. – Крім того, у теплицях у нас автоматизований полив. В Україні ми одні з перших його ввели.

Аби кожен міг на власні очі побачити умови, в яких вирощують печериці Fungi Farm, засновник ферми провів невеличку екскурсію. Він розповів деталі процесу та показав, як виглядає майбутня продукція на кожному з етапів.

Детальніше – у відео: